Jak vybrat a koupit zahradní krby s udírnou, venkovní grily a udírny

Stále si chceme své bydlení, okolí domu a zahradu zkrášlovat, vylepšovat, staré nahrazovat novým. Odpolední příjemné posezení na zahrádce s rodinou, přáteli či sousedy vesměs majitele domu vybízí k úpravám zahrady.
Ať je již důvodem relaxace či nějaká příjemná oslava, všichni se cítí mnohem lépe buď na terase, pod pergolou, nebo jen na kameny či dlažbou vymezeném plácku pro zahradní posezení se slunečníkem, v pohodlných křesílcích u sklenky dobrého vína a něčeho dobrého k zakousnutí.

Už od roku 1987 nám atmosféru dokonalého požitku dovedou vytvořit zahradní grily a krby.
Teplo sálá, praská dřevo a krásně voní chutné pokrmy zde připravované.
I o estetický zážitek majitel zahradního krbu není ochuzen, protože dnešní krby jsou současně i efektním detailem a centrálním prvkem zahradního posezení.

Materiály zahradních krbů

Vyrábí se z různých materiálů, které zajišťují opravdu dlouhou životnost, zejména ze speciální směsi betonu.
Povrchové úpravy jsou v nabídkách výrobců nepřeberné, např. klasický beton, hladké a strukturované omítky různých povrchů a barev, s obkladovými materiály až po luxusnější provedení – marmolit.
Fasády krbu jsou odolné vůči venkovnímu prostředí a nejsou náročné při případné opravě svépomocí. Použité výrobní materiály navíc zaručují dokonalou odolnost proti žáru.
Co se týká paliva, používáme dřevěné uhlí nebo drobné kusy dřeva.

Konstrukce a montáž zahradního krbu a jeho umístění

Zahradní krb není vůbec složitý na montáž. Při výrobě se klade důraz na jednoduchost a funkčnost, aby odborná montáž již nebyla nutná.
Krb se skládá z jednotlivých dílů (ohniště, popeliště, komín), které se skládají na sebe, na sucho, nebo se mezi spáry přidává silikonový tmel.
Komín lze prodloužit nástavci, ovšem max. o jeden nástavec navíc, z důvodu zvýšeného zatížení nosných prvků, kdy následně hrozí narušení stability krbu.
Co se vzhledu krbů týká, nabízí se velké množství krbů, např. podle tvaru krbové vložky, rovné, panoramatické, obloukové a průhledové, nebo rohové zahradní krby. Součástí je grilovací rošt s nerezovou povrchovou úpravou.
Nadstandardními doplňky bývají jehly vyrobené z materiálů přizpůsobených pro přímý kontakt s potravinami, různé typy krbového nářadí, plochý rožeň, či stojan bočního grilu.
Dále je velmi praktické doplnit zahradní krb stolkem, který je určen na přípravu a servírování pokrmů. Je většinou ve stejném provedení jako krb.

Spousta výrobců i prodejců zahradních krbů se snaží své produkty nejen nabídnout k prohlédnutí v letácích, nabídkových katalozích, webových prezentacích, ale rovněž i sestavené v prodejnách. Ve větší míře se setkáváme s tímto sortimentem v řetězcích, kde venkovní krby levně nabízí např. Baumax, Globus, Obi nebo Makro.
Co se bezpečnosti týká, vždy je pro správné umístění zahradního krbu nutností, vybrat dostatečně únosnou a zpevněnou plochu. Zahradní krb je určen na volná prostranství, proto je rovněž nutné zajistit dostatečnou vzdálenost od domu, hořlavých materiálů, dřevin a porostů.
Samozřejmostí by mělo být zvážit umístění krbu také vzhledem k možnému obtěžování okolí kouřem. Často si lidé kupují zahradní krby a grily na jaře, kdy prodejci nabízejí levné zahradní krby. Někteří rádi zahradní krby a udírny, někdo nedá dopustit na zahradní krby s udírnou.
Právě zahradní krb s udírnou nabízí více možnosti použití. Kvalitních výrobců zahradních krbů je u nás hned několik, např. společnosti Norman, Abx, Jafa beton styl, Biofire, Jan Praus, .COM, atd.
Např. krby Abx jsou zákazníky velmi kladně hodnocené, i proto se vyváží do celého světa. Také zahradní krby Norman, vynikají svou dlouhou životností a vynikajícím servisem zákazníkům.
Cenově se zahradní krby pohybují od pár až po desítky tisíc korun a krbové vložky s výměníkem pořídíte v cenách cca od 7 do 40 tis. Kč.

Ať krby venkovní, či umístěné v domě, něco mají společné. Jsou oním místem, kde se schází rodina a kdy termín teplo rodinného krbu je úplně přesným popisem toho, co zde všichni prožívají.

Další informace: Prodej grilů, plynové grily akční nabídka, Jak vybrat grilNaše služby

DOPRAVA ZDARMA
nákupu nad 3000,-

Outlet výprodeje
KAMENNÁ PRODEJNA
Osobní a individuální přístup k zákazníkovi
Nákup bez registrace
Kvalitní vyzkoušený sortiment
POTŘEBUJETE PORADIT?
Info, jak si vybrat >
...nebo po objednání
ZAVOLÁME.
Více info >>

Rychlý kontakt

Dotazy volejte:
+420 739 170 400
info@sport-mb.cz
Kontaktní formulář a
adresa obchodu
>>

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Více informací zde.